HABERLER

07/03/2024 Merkür Holding Havacılık, Uluslararası Taşımacılık ve Turizm de Hedeflerini Yakalamaya Devam Ediyor

Merkür Holding, Havacılık, Uluslararası Taşımacılık ve Turizm sektörlerinde 21 yıldır hizmet verdiği alanlarda gelişimini sürdüren adımlar atmaya devam ediyor. Türk Havacılık sektörünün 2023 yılındaki başarılarına büyük katkıda bulunan Merkür Holding'in bu seneki serüvenini şirketin kurucuları Halis Din ve Güler Filiz şu şekilde aktardılar:

'2023, Türk Havacılık sektörü için son derece verimli bir yıl olarak nitelendirilebilir. Kültür ve Turizm Bakanlığı verilerine göre, turist sayısında rekor bir artış yaşandı ve daha önce zirve olarak kabul edilen 2019 rakamlarının bile ötesine geçildi. Yılın ilk 8 ayında Türkiye'yi ziyaret eden yabancı sayısı %8 artarak 40 milyon kişiye ulaştı, bu da 2019'a göre %14'lük bir artış demek; nitekim Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) tarafından paylaşılan veriler de bunu destekler niteliktedir. Yine 2019'a göre havalimanlarına iniş-kalkış yapan uçak trafiği de önemli derecede artmış olup, Merkür Holding olarak bizler, bu yıl hizmet ağımızdaki uçaklarımızla pandemi öncesindeki performansımızı aşarak 10,000'in üzerinde uçuş gerçekleştirdik.

Türkiye'deki yolcuların ve tüm uçak trafiğinin %1'ine hizmet verme hedefimizde bu yıl da istikrar göstermenin gururunu yaşıyor, müşterilerimize sunduğumuz özel uçak kiralama,helikopter kiralama veyahut donanımlı ambulans uçak kiralama gibi hizmetlerle benzersiz, kişiye ve ihtiyaca yönelik hizmetler sunmaya devam ediyoruz.'

2023 yılında da vizyonları yönünde başarılı bir dönem geçiren Merkür Holding'in CEO'su Halis Din ise şunları aktardı:

'Başarı hikayemizin temelinde özen, emek ve dikkat bulunmaktadır. Sektörde geçirdiğimiz 21 yılda elde ettiğimiz marka değerimizde, her bir çalışanımızın katkısı, yıllar içerisinde edindiğimiz deneyim ve çözüm odaklı düşünmemizin payı oldukça büyük, dolayısıyla her yıl değişen müşteri ihtiyaçları, dünya düzeni ve sektör gereklilikleri temelinde yatırımlar yaparak vizyonumuz doğrultusunda varlığımızı güçlendirmeye özen gösteriyoruz.'

Tüm bunlara ek olarak şirketin CFO'su Güler Filiz, 'Operasyonel ihtiyaçlar ne kadar karmaşık olursa olsun, 7/24 hizmet anlayışımız ve 20 yılı aşkın tecrübemizle odak noktamızı tüm aşamalarda müşteri memnuniyetini sağlamak üzerine kuruyor ve bu sayede marka değerimizi koruyabiliyoruz. 2023 senesinde de bu prensible gerçekleştirdiğimiz 10,000'i aşan özel uçuş ile branşlarımızda öncü olmaya devam ediyoruz.' diyerek şirketin değerlerini ve misyonunu vurgulamıştır.

2003 yılında Uluslararası Taşımacılık sektöründe başladığı yolculuğunu bugün Havacılık, Turizm ve Uluslararası Taşımacılık ve üstün hizmet kalitesi ile taçlandıran Merkür Holding, bu alanlarda entegrasyon ve genişleme ile öne çıkan bir şirketler topluluğu olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir.

DEVAMINI OKU
05/03/2021 COVID-19 VE MERKÜR

Geçtiğimiz yıldan beri tüm dünyada etkisini gösteren Covid-19 virüsünün ülkemize gelmesi ile beraber Merkür Holding olarak bizler de gerekli önlemlerin alınması ve bunları takibi noktasında harekete geçtik. 

Faaliyet gösterdiğimiz tüm sektörlerde, ofislerimizde ve havalimanlarında birçok önlem alarak hem müşterilerimiz hem de çalışanlarımız için sağlıklı ve güvenli bir ortam oluşturmayı hedefledik. Bunun için önlemlere önce ofislerimizde başladık; başlarda uzaktan çalışmayı olabildiğince teşvik ederek çalışanlarımızın kalabalık ortamlarda bulunmasını olabildiğince engelledik, daha sonra ofis yaşantımızı gözden geçirerek çalışma saatlerimizi ve çalışma şeklimizi düzenleyerek ofislerimizi çalışanlarımız için sosyal mesafeye uygun daha sağlıklı bir çalışma ortamı haline getirdik. Ofislerimize getirdiğimiz maske zorunluluğu ile birlikte aynı zamanda çalışanlarımıza maske ve dezenfektan temin ederek kurallara uygunluğun devamlılığını sağlamaktayız. Daha sonra faal olduğumuz her sektördeki çalışma ortamlarımızda, özellikle insan yoğunluğunun fazla olduğu havalimanlarında , dezenfeksiyon noktaları, sosyal mesafe ve maske hatırlatması yapan uyarılar, maske atık üniteleri; hem çalışanlarımıza hem de müşterilerimize yol göstermesi açısından sosyal mesafe çizgileri oluşturduk. Yine maske ve dezenfektan temininin yanı sıra yüksek riskli alanlarda çalışan çalışanlarımız için gerekli kıyafet, siperlik teminini sağladık. Bilet satış noktalarımızda ve ofis hublarımızda 1.8m olacak şekilde sosyal mesafeye uygun düzenlemeler gerçekleştirerek faaliyet gösterdiğimiz tüm alanlarda hem müşterilerimiz hem de çalışanlarımızın sağlığını korumak adına gerekli önlemleri aldık ve almaya da devam edeceğiz.

DEVAMINI OKU

Genel Müdürlük & Satış

Beşyol Mahallesi, Birlik Caddesi
Keleşler İş Merkezi No:6/8
34295, Küçükçekmece İstanbul Türkiye

ONTRAVEL OFİS:
Aksaray Mah. Gazi Mustafa Kemalpaşa Caddesi
Buvar Giyim Çarşısı No:37 İç Kapı No: 32
Fatih/ İstanbul/ TÜRKİYE

Copyright © Ontravel 2019. Tüm Hakları Saklıdır.